2008-05-26

Spotkanie delegacji z USA z artystami z gminy Morawica

Dziś w Gminnej Bibliotece Publicznej w Morawicy odbyło się spotkanie przedstawicieli delegacji ze Stanów Zjednoczonych z artystami z terenu gminy Morawica. Swoją twórczość zaprezentowali: poetka, autorka wycinanek, wyrobów z wikliny Cecylia Korban Elżbieta Klimczak - garncarka z Obic, poetka Daniela Kowalska, artystka plastyk - Hanna Kuta oraz zespół folklorystyczny "Nidzianecki" i Rodzinna Kapela Korbanów.

Dzięki pokazom sztuki ludowej naszego regionu oraz dekoracji artystycznych i obrazów autorstwa Hanny Kuty goście z USA mieli możliwość zapoznania się z częścią kultury naszej gminy. Sposób wykonania wycinanek oraz kwiatów z bibuły przez panią Cecylię Korban tak spodobał się widzom, że sami spróbowali swoich sił w tych dziedzinach. Zachwyciły również występy artystyczne w wykonaniu "Nidzianecek" i Rodzinnej Kapeli Korbanów. Śpiew i przygrywka na ludowa nutę porwały nawet zgromadzonych do krótkiego tańca.

Wszystkim artystom oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Morawicy Teresie Badowskiej serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji spotkania.

Źródło: www.morawica.pl