2008-08-19

W dniu 19 sierpnia 2008 r. o godz. 16.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Morawicy odbyło się spotkanie z malarzem Józefem Golakiem oraz prezentacja Jego obrazów.
Wszystkich gości powitała Dyrektor Biblioteki Teresa Badowska. Następnie głos zabrała Małgorzata Szalińska - Skawińska, która przybliżyła nam osobę pejzażysty.

Tematyką prac było ukazanie piękna otaczającej nas natury. Artysta zapoznał zebranych ze swoimi dziełami oraz opowiedział o technice malarskiej, którą stosuje w swoich pracach.

Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Marian Buras, który zainspirował twórcę do narysowania karykatur śmiałym uczestnikom spotkania.

Na spotkaniu mogliśmy usłyszeć także wiersze Bogumiły Skóry.

Oglądając wystawę mogliśmy zauważyć, że każda praca z osobna miała coś, co przyciągało oglądającego do dłuższego przyjrzenia się i zastanowienia nad przesłaniem owej pracy. Przyglądając się pojedynczym pociągnięciom pędzla oraz całej kompozycji obrazów dostrzegaliśmy olbrzymie zamiłowanie malarza do przyrody.

Na zakończenie odważni pozowali Józefowi Golakowi do karykatury.

Katarzyna Podsiadło