2008-11-19

Rozszerzamy krąg czytelników
Filii Bibliotecznej w Dębskiej Woli.

Od dzieciństwa do późnej starości rozwiązujemy różne trudne sytuacje. Czytając dziecko poznaje strategie radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych. W książkach dziecko otrzymuje wsparcie poprzez zrozumienie jego lęków i problemów. Razem z bohaterem odniesie sukces i zbuduje pozytywny obraz samego siebie.

W dniu 5 września 2008 roku uczniowie klasy IV a ze Szkoły Podstawowej im. J. Szelesta w Dębskiej Woli wraz z Panią M. Graczak nauczycielką języka polskiego odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Dębskiej Woli. Dzieci zapoznały się z regulaminem Biblioteki, poznały sposób w jaki można stać się czytelnikiem Filii zabierając druki zobowiązań do wypełnienia w domu. W czasie spotkania bibliotekarka w rozmowie z dziećmi zaprezentowała jak różnorodny i ciekawy jest księgozbiór, który liczy 12 tysięcy książek z różnych dziedzin oraz około 1000 czasopism, które również można wypożyczać do domu. Biblioteka jest czynna również w wakacje w stałych godzinach pracy. Dzieci mogą wypożyczać książki dla rodziców za ich pisemną zgodą. Następnie dzieci obejrzały zbiory zapoznając się z rozłożeniem książek na półkach. Zainteresowały się również katalogiem alfabetycznym, systematycznym i lektur. Z zainteresowaniem obejrzały nowości zakupione do Biblioteki. Są to książki z różnych dziedzin: literatury pięknej - przepiękne bajki, książki przygodowe, przyrodnicze oraz literatury popularno-naukowej - z dziedziny historii, geografii, biologii. Prezentowano również encyklopedie, słowniki i informatory.

Wychodząc zapowiedziały, że staną się stałymi czytelnikami. Tak też się stało.
Filia Biblioteczna w Dębskiej Woli ma swoją siedzibę w budynku obok Szkoły Podstawowej im. Jakuba Szelesta w Dębskiej Woli i jest otwarta dla czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach od 12 do 16.
Oprócz literatury dziecięcej w zbiorach Biblioteki znajduje się różnorodna literatura dla młodzieży i dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przyjdź. Zapraszamy !!!!

Bibliotekarz - Krystyna Rabiej