BIBLIOTEKA W PRASIE

2005

• 20 lat istnienia Biblioteki Publicznej w Bilczy, Wiadomości Morawickie 2007, nr 11, s. 13

"1 sierpnia 1987 roku zostały podjęte prace związane z utworzeniem nowej placówki Gminnej Biblioteki Publicznej w Morawicy - Filii Bibliotecznej w Bilczy. Środki na zakup wyposażenia biblioteki: regały, biurka, krzesła, książki, przekazała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach, Gminna Biblioteka Publiczna w Morawicy przekazała część swojego księgozbioru, natomiast Urząd Gminy przeznaczył pewną kwotę pieniędzy na zakup książek, tak aby nowa placówka mogła zaspokoić gusta czytelnicze i zachęcic jak największą rzeszę chętnych do korzystania z księgozbioru biblioteki.

Uroczyste otwarcie Filii Bibliotecznej w Bilczy miało miejsce 7 kwietnia 1988 roku. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele: Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, Urzędu Gminy w Morawicy, Gminnej Biblioteki Publicznej w Morawicy, Szkoły Podstawowej w Bilczy, uczniowie oraz społeczeństwo Bilczy. W chwili otwarcia placówka ta mieściła się w prywatnym lokalu.

W maju 1997 roku, została podjęta uchwała o połączeniu Biblioteki Szkolnej z Filią Biblioteczną w Bilczy i powstała Biblioteka Publiczno - Szkolna w Bilczy, mieszcząca się w budynku Zespołu Szkół w Bilczy (wejście od ul. Szkolnej) i tak jest do chwili obecnej.

Z księgorbioru biblioteki mogą korzystać wszyscy chętni, którzy swój wolny czas lubią poświęcac książce Staramy się dostosować do upodobań i potrzeb czytelniczych mieszkańców Bilczy i okolic. Obiecujemy, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednią książkę.

Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych w okresie roku szkolnego od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00, w wakacje i ferie zimowe od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00."